Dr Piotr Nykiel członkiem Tureckiego Towarzystwa Historycznego

W dniu 22 października 2021 r. dr Piotr Nykiel z Katedry Turkologii naszego Instytutu, w uznaniu jego osiągnięć w zakresie badania historii i kultury Turcji, mianowany został na wniosek przewodniczącego Tureckiego Towarzystwa Historycznego (Türk Tarih Kurumu) prof. dr. Birola Çetina oraz decyzją Rady Naukowej Tureckiego Towarzystwa Historycznego, zatwierdzoną przez Radę Wysokiego Towarzystwa Kultury, Języka i Historii im. Atatürka Członkiem Korespondencyjnym Tureckiego Towarzystwa Historycznego. Stał się tym samym trzecim w historii Polakiem, który znalazł się w szeregach tego prestiżowego Towarzystwa, założonego w 1931 r. przez samego Kemala Atatürka. Wcześniej wyróżnienie to spotkało prof. dr. hab. Dariusza Kołodziejczyka (UW), który został członkiem honorowym oraz prof. dr. hab. Tadeusza Majdę (UW), który – podobnie jak dr Nykiel – otrzymał status członka korespondencyjnego.

Polecamy również
Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu <i>The Dubliners</i> Jamesa Joyce'a
Konkurs na przekład wybranych opowiadań z tomu The Dubliners Jamesa Joyce'a
Żegnamy Panią Profesor Jadwigę Szymak-Reiferową (1931–2022)