Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210919

Studenci oraz pracownicy Instytutu Filologii Angielskiej wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu dla nauczycieli

Data: 19.09.2021 - 28.09.2021
Witryna internetowa wydarzenia: tefe.online/
Studenci oraz pracownicy Instytutu Filologii Angielskiej wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu dla nauczycieli

Pomiędzy 19-28 września 2021 roku sześcioro studentów oraz dwóch pracowników akademickich Instytutu Filologii Angielskiej wzięło udział w wydarzeniu szkoleniowym pod nazwą Intensive Study Programme zorganizowanym w ramach projektu Erasmus+ Teachers of English for Future Europe (TEFE) w czeskich Budziejowicach, w Republice Czeskiej.

Studenci mieli okazję wziąć udział w zajęciach, wykładach oraz warsztatach poświęconych rozwijaniu umiejętności nauczania języka angielskiego prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli oraz wykładowców akademickich. Częścią szkolenia były także obserwacje zajęć z języka angielskiego w szkołach podstawowych, średnich oraz zawodowych na terenie Czeskich Budziejowic.

Z racji na swój międzynarodowych charakter i udział studentów oraz nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Południowych Czech, Uniwersytetu Comeniusa z Bratysławy, Uniwersytetu w Passau oraz Publicznego Uniwersytetu Nawarry z Pampeluny, spotkanie stało się doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności językowych oraz kompetencji interkulturowych.

Ponadto, uczestnicy mogli podziwiać dziedzictwo kulturowe tego regionu Czech, między innymi w postaci zwiedzania przepięknego Czeskiego Krumlowa.

Wszyscy uczestnicy ocenili szkolenia jako cenne, poszerzające horyzonty doświadczenie i już czekają na kolejne spotkanie, tym razem w Passau w Niemczech. Więcej na temat projektu TEFE można dowiedzieć się ze strony internetowej www.tefe.online.