20210911

Zmarł prof. dr hab. Józef Korpanty

Data: 11.09.2021
Zmarł prof. dr hab. Józef Korpanty

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 września 2021 roku zmarł prof. dr hab. Józef Korpanty, emerytowany profesor Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wybitny latynista, uczony o światowej renomie. Wieloletni dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej UJ. Członek Polskiej Akademii Umiejętności i Polskiego Towarzystwa Filologicznego. Mistrz i Wychowawca wielu pokoleń filologów klasycznych budzący podziw swoją biegłością w języku i znajomością literatury. Człowiek o niezwykle przyjaznej osobowości, pełnej ciepła i życzliwości.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 17 września 2021 roku o godz. 10.20 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia składają Rektor, Senat, Dziekan i Rada Wydziału Filologicznego oraz cała Społeczność Akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego.