Rada Wydziału poparła KRASP

Rada Wydziału Filologicznego poparła krytyczne stanowisko Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w sprawie proponowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce.

Rada Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, na wniosek profesorów Wacława Rapaka i Krzysztofa Bielawskiego, na posiedzeniu w dniu 25 czerwca 2021 roku, przyjęła uchwałę popierającą stanowisko Prezydium KRASP nr 13/VIII z dnia 20 maja 2021 roku w sprawie projektu ustawy z 6 maja 2021 roku o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zmianie przepisów wprowadzających ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Tekst Uchwały Rady Wydziału Filologicznego UJ:

„Członkowie Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego wyrażają poparcie dla stanowiska Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z dnia 20 maja br. w sprawie projektu ustawy z dnia 6 maja 2021 roku o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”.

Link do tekstu stanowiska Prezydium KRASP nr 13/VIII z dnia 20 maja 2021 roku.