Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

Książka Georgiego Gospodinowa wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego w tłumaczeniu Magdaleny Pytlak została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus.

Tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus został bułgarski prozaik, Georgi Gospodinow za powieść Fizyka smutku.

Nagrodzona została również tłumaczka książki, Magdalena Pytlak.

Dr Magdalena Pytlak z Instytutu Filologii Słowiańskiej wcześniej była nominowana do prestiżowych nagród dla tłumaczy (w 2018, Nagroda Literacka Gdynia za przekład powieści Milena Ruskowa, Wzniesienie, w 2019 za tłumaczenie Fizyki smutku Georgiego Gospodinowa). W 2018 r. miesięcznik „Literatura na Świecie” nagrodził ją (kategoria Nowa Twarz) za przekład książki Milena Ruskowa Wzniesienie (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Polecamy również
KOMUNIKAT MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 18 lutego 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych
Zmarła dr Małgorzata Zimmermann, wieloletni pracownik IFG UJ
Wsparcie zbiórki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji