Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jego Wysokość Emir Szardży gości delegację pracowników i studentów Katedry Arabistyki Wydziału Filologicznego UJ

W dniach 22-28 kwietnia 2018 delegacja pracowników i studentów Katedry Arabistyki Instytutu Orientalistyki Wydziału Filologicznego, której przewodniczył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Profesor dr hab. med. Wojciech Nowak gościła w Emiracie Szardży na zaproszenie Jego Wysokości Szejka Doktora Sułtana ibn Muhammada al-Qasimiego. Celem wizyty było pogłębienie współpracy między ośrodkami naukowymi obydwu krajów.

Głównymi punktami programu delegacji były sympozjum naukowe zatytułowane „Dialog cywilizacji i zbliżenie między narodami. Rola kultury arabskiej w Polsce” zorganizowane przez Departament Kultury Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz oficjane spotkanie z Emirem.

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Profesor dr hab. med. Wojciech Nowak, Dziekan Wydziału Filologicznego Prof. dr hab. Elżbieta Górska oraz Dyrektor Instytutu Orientalistyki Prof. dr hab. Barbara Michalak-Pikulska złożyli wizytę w Akademii Języka Arabskiego.

W trakcie pobytu w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich studenci Katedry Arabistyki mieli także okazję zwiedzić Uniwersytet Al-Qasimijja, odwiedzić Muzeum Cywilizacji Islamu oraz wziąć udział w warsztatach języka i kultury arabskiej.

Zobacz video galerię
Polecamy również
Profesor wizytujący na Wydziale Filologicznym został doradcą Prezydenta Joe Bidena

Wampiriada NZS UJ – akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa.

Wykład inaugurujący profesora Mendisa

Wizyta Dietmara Nietana