Konferencja „Résonances de la traduction" („Echa przekładu")

Konferencja „Résonances de la traduction" („Echa przekładu") poświęcona wpływom jakie wywiera tłumaczenie/przekład.
więcej o Konferencja „Résonances de la traduction" („Echa przekładu")

WYKŁAD OTWARTY prof. Haydena White'a

"History, Fiction, (Late) Modernist Writing" - 3 listopada (czwartek) o godz. 16.00, w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej w ramach projektu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego "Confronting the Burden of History".
więcej o WYKŁAD OTWARTY prof. Haydena White'a

więcej o Konferencja jubileuszowa w stulecie założenia anglistyki krakowskiej (1911-2011)

„Pensées orientale et occidentale: influences et complémentarité"

W dniach 12 i 13 października 2011 roku w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego miało miejsce międzynarodowe sympozjum naukowe pt. „Pensées orientale et occidentale: influences et complémentarité" (Myśl Orientu i Zachodu: wpływy i komplementarność).
więcej o „Pensées orientale et occidentale: influences et complémentarité"

WYKŁAD OTWARTY Pierwsze kroki tłumacza (tekstów literackich)

KATEDRA UNESCO zaprasza na wykład otwarty dr Klementyny Suchanow
więcej o WYKŁAD OTWARTY Pierwsze kroki tłumacza (tekstów literackich)