Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/13 Instytutu Orientalistyki UJ

Uroczystość odbędzie się w auli Collegium Novum. Weźmie w niej udział m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prof. Norman Davies, który wygłosi wykład inauguracyjny "The Oriental World through non-oriental eyes"
więcej o Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/13 Instytutu Orientalistyki UJ

Ogłoszenie listy laureatów konkursu „Sprawdź się jako tłumacz"

Zadaniem uczestników konkursu było przetłumaczenie jednego lub więcej zdań w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim lub włoskim. Zdania są cytatami ze znanych, lecz nietłumaczonych jeszcze na język polski wierszy, powieści, bądź hasłami politycznymi.
więcej o Ogłoszenie listy laureatów konkursu „Sprawdź się jako tłumacz"

WYKŁAD OTWARTY Pierwsze kroki, czyli jak zacząć (tłumaczyć)

Spotkanie prowadzi dr Klementyna Suchanow
więcej o WYKŁAD OTWARTY Pierwsze kroki, czyli jak zacząć (tłumaczyć)

Z okazji jubileuszu pracy naukowej Pani Prof. dr hab. Reginy Bochenek-Franczakowej w dniach 21-22 września 2012 odbędzie się konferencja naukowa „L'auteur, le personnage, le lecteur dans des lettres romanes".
więcej o Konferencja naukowa „L'auteur, le personnage, le lecteur dans des lettres romanes"

Wykład wygłosi Dr Anna Kuźnik, tłumacz przysięgły języka francuskiego i hiszpańskiego
więcej o WYKŁAD OTWARTY Multitasking total. Praca w firmach translatorskich w Barcelonie – oczekiwania i fakty