Wigilia Slawistyczna w IFS UJ

14 grudnia 2022 odbyła się Wigilia Slawistyczna w Instytucie Filologii Słowiańskiej UJ.

Cała uroczystość rozpoczęła się życzeniami od prof. dr hab. Macieja Czerwińskiego, dyrektora IFS UJ.

Następnie kilka słów powitania skierowała do zgromadzonych Natalia Jurkiewicz, przewodnicząca Koła Naukowego Slawistów UJ.

Część artystyczną rozpoczęliśmy czeskim przedstawieniem bożonarodzeniowym, które nazywa się Rakovnická vánoční hra. W sztuce udział wzięli studenci oraz wykładowcy IFS UJ.

Po przedstawieniu rozpoczął się poczęstunek, a na stole nie zabrakło smakołyków z krajów słowiańskich. Wszyscy mieli okazję spróbować czeskiego wigijlinego kuby, słowackiego ponczu, serbskiej pogačy, bułgarskiej banicy, chorwackich paprenjaców, słoweńskiego štrudelja.

Spotkanie wigilijne w tym roku zainicjowało Koło Naukowe Slawistów UJ.