Dyrektor SCIC Marco Benedetti z wizytą w Katedrze Unesco

Z inicjatywy Katedry UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową w dniach 30 września –
2 października 2013 r. gościli w Krakowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim dyrektor generalny Dyrekcji Generalnej
ds. Tłumaczeń Ustnych (SCIC) przy Komisji Europejskiej Marco Benedetti oraz szef polskich służb tłumaczeniowych Komisji Europejskiej Leszek Skibniewski.

Goście z Brukseli wzięli udział w uroczystości rozdania dyplomów ponad stu absolwentom studiów podyplomowych dla tłumaczy konferencyjnych, specjalistycznych oraz dla tłumaczy literatury kształconych przez Katedrę UNESCO. W obecności prodziekana Wydziału Filologicznego, dr. hab. Władysława Witalisza, oraz kierownika Katedry, prof. dr hab. Marceli Świątkowskiej, Marco Benedetti w krótkim wykładzie przedstawił warunki i możliwości pracy dla polskich tłumaczy w instytucjach unijnych. W spotkaniu uczestniczyli również kierownicy studiów podyplomowych: dr Caterina Squillace i dr Magda Heydel oraz koordynatorzy i wykładowcy poszczególnych sekcji językowych.

Wizyta dyrektora generalnego SCIC oraz szefa polskich służb tłumaczeniowych SCIC Leszka Skibniewskiego w Katedrze UNESCO to kontynuacja współdziałania Katedry z instytucjami tłumaczeniowymi Unii Europejskiej oraz kolejny krok ku zacieśnianiu współpracy. Na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora UJ prof. dr. hab. med. Wojciech Nowaka goście uczestniczyli również w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014.

Fotorepotraż znajduje się w Portalu UJ http://www.uj.edu.pl/uniwersytet/aktualnosci/video-foto/-/journal_content/56_INSTANCE_iSE9/10172/29358011

Data opublikowania: 12.10.2013
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski