styczeń 2024

Data: 25.01.2024
Czas rozpoczęcia: 15:00
Otwarte spotkanie z prof. Grzegorzem Przebindą

Dziekan Wydziału Filologiczego UJ prof. Władysław Witalisz zaprasza na otwarte spotkanie z prof. Grzegorzem Przebindą, autorem książki „Ostatnia Wojna Putina. Rozprawa Filologa z Rosją”, wydanej pod koniec 2023 przez krakowski Znak.

Panel dyskusyjny odbędzie się w czwartek 25 stycznia o godz. 15.00 w sali 52 Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24 w Krakowie – z udziałem red. Henryka Woźniakowskiego ze Znaku, Adama Michnika z „Gazety Wyborczej” i Grzegorza Jankowicza z „Tygodnika Powszechnego” i UJ.

„Ostatnia wojna Putina. Rozprawa filologa z Rosją” – to jedyna taka dokumentacja inwazji Rosji na Ukrainę, zarazem żywy komentarz przeplatany wspomnieniami o miejscach, ludziach i książkach na Wschodzie i Zachodzie. Najbardziej aktualne informacje z rosyjskich i ukraińskich mediów zostały dopełnione refleksją wytrawnego filologa i historyka idei, znawcy dziejów i kultury Rosji oraz jej związków z Ukrainą i Polską.