XII Festiwal Nauki w Krakowie

Panele dyskusyjne, prezentacje, warsztaty, wycieczki, występy, spektakle i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy odwiedzą tegoroczny XII Festiwal Nauki w Krakowie.
więcej o XII Festiwal Nauki w Krakowie

WYKŁAD OTWARTY Cechy i umiejętności tłumacza

Katedra UNESCO zaprasza na wykład otwarty Cechy i umiejętności tłumacza. Czy ja też mogę zostać tłumaczem?
więcej o WYKŁAD OTWARTY Cechy i umiejętności tłumacza

WYKŁAD OTWARTY Przekład: gramatyka i kultura

Spotkanie poprowadzi Prof. dr hab. Elżbieta Tabakowska Kierownik Katedry UNESCO. Anglistka, zajmuje się językoznawstwem kognitywnym oraz teorią przekładu. Tłumaczka na język polski wielu książek Normana Daviesa. Autorka książek "O przekładzie na przykładzie:rozprawa tłumacza z Normana Daviesa" oraz "Tłumacząc się z tłumaczenia"
więcej o WYKŁAD OTWARTY Przekład: gramatyka i kultura