Pisarze i władza w Rosji w 2014 roku

21 maja 2014 roku, w samo południe zapraszamy na spotkanie z rosyjskim opozycyjnym pisarzem i publicystą, Dmitrijem Bykowem. Spotkanie poprowadzi profesor Grzegorz Przebinda. Dmitrij Bykow to współczesny rosyjski dysydent, aktywny uczestnik antyreżimowych protestów na Placu Błotnym w Moskwie w 2011 roku, a także marszów poparcia niepodległości Ukrainy w 2014 roku w Moskwie. Jest otwartym krytykiem polityki prezydenta Rosji Władimira Putina.... »
więcej o Pisarze i władza w Rosji w 2014 roku

Dni Kultury Bułgarskiej

Instytut Filologii Słowiańskiej zaprasza na Dni Kultury Bułgarskiej
więcej o Dni Kultury Bułgarskiej

Celem sympozjum jest przedstawienie dorobku uczonych Akademii Krakowskiej i UJ w nauce europejskiej i światowej, za sprawą przekładu ich prac na języki obce lub publikacji w językach obcych, z uwzględnieniem takich dziedzin jak medycyna, filozofia i historia
więcej o Sympozjum „Obecność badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w europejskiej i światowej myśli naukowej"

Wykłady otwarte biura tłumaczeń Lido-Lang

Zapraszamy wszystkich studentów Wydziału Filologicznego UJ na cykl wykładów gościnnych prowadzonych przez przedstawicieli biura tłumaczeń Lido-Lang, jednego z największych w Polsce
więcej o Wykłady otwarte biura tłumaczeń Lido-Lang

Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową zaprasza na wykład otwarty Prof. Freda Schulza (Hochschule Zittau/Görlitz)
więcej o Wykład otwarty "Żeby się dało żyć z tłumaczenia - zmiany w programie kształcenia tłumaczy"