W dniu 28 XI Prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju odwołuje dyżur

W dniu 28 listopada Prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju, dr hab. Dorota Szumska odwołuje swój dyżur.
więcej o W dniu 28 XI Prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju odwołuje dyżur

Między uniwersytetem a rynkiem usług językowych i tłumaczeniowych CAREER DAY 5

Spotkania z przedstawicielami rynku usług językowych i tłumaczeniowych. Tematem wiodącym seminarium jest: Profesjonalizacja kształcenia tłumaczy. Jakie kompetencje i umiejętności tłumaczeniowe są cenne na rynku pracy?
więcej o Między uniwersytetem a rynkiem usług językowych i tłumaczeniowych CAREER DAY 5

Drożdżownia – Fábrica de levadura

Zapraszamy na spotkanie, którego bohaterami będą Jakub Kornhauser i Xavier Farré, poeci, tłumacze, literaturoznawcy i pracownicy Instytutu Filologii Romańskiej UJ. Punktem wyjścia do rozmowy będzie tom prozy poetyckiej Drożdżownia, za który Jakub Kornhauser otrzymał w tym roku Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej; jego tłumaczenia na język hiszpański podjął się Xavier Farré
więcej o Drożdżownia – Fábrica de levadura

Małe języki, wielkie literatury

Co dzieje się współcześnie w literaturach krajów geograficznie bliskich, a dość słabo znanych? Jaka jest dziś u nas recepcja pisarzy z Rumunii, Słowacji i Węgier? Jak wygląda to z perspektywy czytelnika, tłumacza i wydawcy?
więcej o Małe języki, wielkie literatury

Prodziekan ds. dydaktyki odwołuje dyżur w dniu 9 listopada

Z powodu choroby Prodziekan ds. dydaktyki odwołuje dyżur w dniu 9 listopada