Wykład otwarty "Komunikacja niewerbalna w pracy tłumacza ustnego"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty dr Katarzyny Liber-Kwiecińskiej pt. Komunikacja niewerbalna w pracy tłumacza ustnego. 15 maja (środa) godz. 15.00, Aula Mała, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33, Kraków
więcej o Wykład otwarty "Komunikacja niewerbalna w pracy tłumacza ustnego"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty dr Cateriny Squillace pt. Biosemiotyka, czyli o języku i przekładzie: między naturą a kulturą. Zapraszamy 8 maja 2019 o godz. 15.00. Aula Mała, Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33
więcej o Wykład otwarty " Biosemiotyka, czyli o języku i przekładzie: między naturą a kulturą"
République Sarmate

Zaproszenie na uroczystość w hołdzie śp. prof. Annie Drzewickiej. Wspomnienie o zmarłej w styczniu ubiegłego roku Pani Profesor połączone będzie z promocją napisanej przez Nią wspólnie z Jackiem Kowalskim książki "République Sarmate".
więcej o République Sarmate

więcej o Spotkania z przedstawicielami School of Humanities at the University of Westminster

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty poświęcony nowym zasobom językowym, tzw. wordnetom, i możliwościom ich wykorzystania w tłumaczeniach. Zapraszamy 15 kwietnia 2019, o godz. 15.00 do sali wystawowej A w Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33.
więcej o Wykład otwarty "Tłumacz i dane językowe: poszukiwanie odpowiedników znaczeniowych w sieciach leksykalno-semantycznych"