Wybory na kadencję 2020-2024

Informacje dotyczące wyborów do Kolegium Elektorów oraz Senatu UJ
więcej o Wybory na kadencję 2020-2024
Spotkanie z Einarem Selvikiem

Instytut Filologii Angielskiej UJ oraz Instytut Filologii Germańskiej UJ zapraszają na spotkanie z norweskim muzykiem Einarem Selvikiem – poetą, liderem zespołu muzycznego Wardruna oraz współtwórcą muzyki do serialu „Wikingowie”.
więcej o Spotkanie z Einarem Selvikiem
Wizyta licealistów w Instytucie Filologii Romańskiej

W ramach programu "Uniwersytet Bliżej Was" mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki z Myślenic, wraz z ich Nauczycielkami.
więcej o Wizyta licealistów w Instytucie Filologii Romańskiej
Wykład otwarty "Tłumaczenia XXI wieku w imadle technologiczno-kulturowym"

Katedra Przekładoznawstwa zaprasza na wykład otwarty: Globalizacjaaargh! Tłumaczenia XXI wieku w imadle technologiczno-kulturowym. Jak tłumacz XXI wieku wpisuje się w gigantyczne koła zębate zmieniającego się świata?
więcej o Wykład otwarty "Tłumaczenia XXI wieku w imadle technologiczno-kulturowym"
Wernisaż wystawy "Orientalne skarby Biblioteki Jagiellońskiej"

Wystawa została zorganizowana w ramach uroczystych obchodów stulecia Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i znalazła się w programie międzynarodowej konferencji naukowej "Languages and Civilisations. Oriental Studies in Cracow 1919‒2019".
więcej o Wernisaż wystawy "Orientalne skarby Biblioteki Jagiellońskiej"