Wirtualny Dzień Otwarty 2022

Zapraszamy na WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się w dniu 26 marca 2022 r. w godz. 10:00 – 16:00.
więcej o Wirtualny Dzień Otwarty 2022

Czytanie nowego przekładu Ulissesa

Polskie Towarzystwo Badań Irlandystycznych serdecznie zaprasza do wspólnego czytania nowego przekładu Ulissesa Jamesa Joyce’a pióra Macieja Świerkockiego.
więcej o Czytanie nowego przekładu Ulissesa
Promocje doktorskie absolwentów studiów doktoranckich

23 oraz 29 listopada 2021 r. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się promocje doktorskie absolwentów studiów doktoranckich Wydziału Filologicznego jak również Wydziału Polonistyki
więcej o Promocje doktorskie absolwentów studiów doktoranckich
Havel na Wawel

Instytut Filologii Słowiańskiej UJ wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na zasadzenie drzewa upamiętniającego 85. rocznicę urodzin i 10. rocznicę śmierci Václava Havla.
więcej o Havel na Wawel
Akademicki Dzień Pamięci

Podczas Akademickiego Dnia Pamięci 5 listopada wspominaliśmy doc. Vilima Frančića, slawistę, pracownika Studium Słowiańskiego i Katedry Filologii Południowosłowiańskiej, aresztowanego przez Niemców wraz innymi pracownikami uniwersytetu 6 listopada 1939 roku.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci