Między tradycją a modernizacją - kobiece praktyki religijne we współczesnym Tadżykistanie

Termin: 27.02.2015
Miejsce: Instytut Orientalistyki, sala 205, ul. Podwale 7, Kraków (wejście od ul. Krupniczej 2)
Organizator: Zakład Iranistyki UJ

Zakład Iranistyki zaprasza na wykład

„Między tradycją a modernizacją
- kobiece praktyki religijne we współczesnym Tadżykistanie"

dr Anna Cieślewska, Zakład Iranistyki UJ

27 lutego 2015, sala 205, ul. Podwale 7, Kraków (wejście od ul. Krupniczej 2)

Tematem przewodnim wykładu będą kobiece praktyki religijne i działalność przewodniczek duchowych bibi otun w kontekście transformacji samych rytuałów, jak również transformacji roli otun we współczesnym społeczeństwie tadżyckim.

Podczas spotkania zostaną pokazane fragmenty nagrań z rytuałów i obrzędów, które zostały zarejestrowane podczas badań terenowych w 2014 roku w ramach projektu „Społeczna rola kobiecych autorytetów religijnych w Azji Centralnej na przykładzie Kotliny Fergańskiej w Tadżykistanie i Kirgistanie", Fuga 2, NCN.

Po wykładzie zapraszamy na nieformalne spotkanie towarzyskie oraz dyskusję przy herbacie i ciastkach.

Wykład na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1097281770298124/

Spotkanie jest drugim z cyklu wykładów organizowanych przez Zakład Iranistyki UJ na temat różnych aspektów kultur poza-europejskich.

Data opublikowania: 26.02.2015
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski