Spotkanie Eurodoc 2012 w Krakowie

Termin: 01.03.2012

Europejska Rada Doktorantów i Młodych Naukowców - Eurodoc to federacja zrzeszająca doktorantów i młodych naukowców z 33 krajów - członków Unii Europejskiej lub Rady Europy. Ma siedzibę w Brukseli. Zjazdy Eurodoc odbywają się co roku w innym kraju. Po raz pierwszy takie spotkanie odbędzie się w Polsce. Organizatorami zjazdu będą Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

"Programów finansowania dla młodych naukowców jest w Europie tak dużo, że tylko ktoś, komu zupełnie nie zależy, o żadne fundusze się nie stara. Te programy są jednak tak różne i organizowane przez tak wiele instytucji, że mało kto ma w nich wszystkich rozeznanie" - powiedziała przewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów Kinga Kurowska podczas wtorkowego spotkania w Warszawie.

Jak wyjaśniła, jednym z celów konferencji Eurodoc 2012 jest uporządkowanie informacji na temat różnych możliwości pozyskiwania funduszy.

źródło: PAP Nauka w Polsce

Data opublikowania: 03.12.2011