Tekst talliński i tekst wileński - próba porównania.

Termin: 28.11.2013
Miejsce: Aula Duża B Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33)
Organizator: Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej

W dniu 28 listopada 2013 r. (czwartek) Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ organizuje uroczyste spotkanie studentów i władz Uniwersytetu Jagiellońskiego z emerytowanym profesorem Yale University (USA), wybitnym poetą litewskim Tomasem Venclovą, który wygłosi prelekcję na temat: Tekst talliński i tekst wileński – próba porównania.

Tomas Venclova to jeden z najważniejszych współczesnych poetów litewskich, tłumacz, eseista, literaturoznawca, profesor amerykańskiego uniwersytetu Yale. Był współzałożycielem litewskiej filii Komitetu Obrony Praw Człowieka. W 1977 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Przełożył na litewski m.in. utwory A. Achmatowej, S. Barańczaka, Cz. Miłosza, T.S. Eliota, T. Brezy. Zajmował się m.in. twórczością A. Wata.

Spotkanie odbędzie się w Auli Dużej B Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33), w godzinach 13.00-15.00.

Prowadzenie prof. dr hab. Wasilij Szczukin.

Data opublikowania: 14.11.2013
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski