Japoniści świętowali wigilię

14 grudnia 2022 r. Koło Naukowe Japonistów UJ "Kappa" zorganizowało spotkanie świąteczne na Kazimierzu.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Koło Naukowe Japonistów UJ "Kappa" miało przyjemność gościć sympatyków Japonii w Zaraz Wracam Tu na Miodowej. Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów - na spotkaniu pojawili się członkowie koła, studenci japonistyki, wykładowcy, a także pokaźna grupa studentów z Japonii. W szczytowym momencie spotkania na sali bawiło się z nami ponad 50 osób!

Goście ugoszczeni zostali pierogami i barszczem oraz licznymi przekąskami, a całość spotkania umilała im muzyka z playlisty świątecznej stworzonej przez członków koła. Dodatkowo zgromadzeni mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach takich jak quiz świąteczny czy polowanie na bombki, w których mogli wygrać jedną z nagród podarowanych przez partnerów koła.

Zarówno członkowie koła jak i wszyscy studenci krakowskiej "japki" bawili się fantastycznie i liczą na to, że wydarzenie zapoczątkuje silną integrację środowiska japonistycznego w Krakowie