maj 2021

20210514

Wystawa fotograficzna: Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność)

Data: 14.05.2021
Miejsce: Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa
Wystawa fotograficzna: Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność)

Jin, jiyan, azadîto znany kurdyjski slogan używany w szczególności przez Kurdów w Turcji i Syrii dla propagowania walki zbrojnej podejmowanej przez kurdyjskie kobiety oraz ich zaangażowania politycznego i społecznego w innych częściach Kurdystanu, tj. także w Iranie i Iraku. To także tytuł innej dostępnej online wystawy fotograficznej autorstwa Sonji Hamad, która poświęcona jest partyzantkom walczącym w Syrii.

Mamy zaszczyt zaprosić na wystawę Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność) - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze, która odbędzie się w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie w dniach 14.05.-30.06-2021. Wystawa oragizowana jest we współpracy z Kurdistan Photolibrary w ramach projektu ALCITfem. Otwarcie odbędzie się dnia 13.05 o godzinie 18.00 w Muzeum, przy ulicy Solec 24.

Więcej o wystawie.