maj 2021

Data: 13.05.2021 - 14.05.2021
Miejsce: Znajdź nas na FB swt.uj
14. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Hasłem tegorocznej edycji są "Przestrzenie przekładu".

Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe ruszają po raz 14!

Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe to dwudniowe, cykliczne wydarzenie organizowane przez studentów zrzeszonych w Kołach Naukowych działających na Uniwersytecie Jagiellońskim. SWT to nie tylko warsztaty przekładowe z różnych języków, lecz także wykłady mistrzowskie oraz wieczorne spotkania z osobowościami związanymi z literaturą tłumaczoną. SWT przyciąga zarówno studentów przekładu, jak i doświadczonych tłumaczy, teoretyków przekładu oraz osoby zainteresowane literaturą i rynkiem wydawniczym. Naszym celem jest propagowanie wiedzy o przekładzie, tworzenie przestrzeni sprzyjającej dialogowi na tym polu oraz umożliwienie młodym adept(k)om sztuki przekładu zdobycia praktycznych umiejętności.

Tegoroczna, 14. już edycja odbędzie się 13 i 14 maja – wyjątkowo w formie zdalnej.

Na wydarzenie składają się warsztaty praktyczne oraz wykłady mistrzowskie i spotkania ze znanymi tłumaczami.

🔷Jak wygląda przekład w dwujęzycznym Montrealu?

🔷Jak tłumaczy się Małego Księcia na polskie gwary?

🔷Jak pokazać małe, szwedzkie miasteczko w komiksie, żeby nie utraciło swojej szwedzkości?

Na te i inne tematy będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi 13 i 14 maja podczas Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych. Wydarzenie organizują Koła studenckie Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego – czyli: Międzywydziałowe KN Przekładoznawców UJ Wkoło Tłumaczeń, KN Anglistów UJ, Skandynawistyczne KN UJ, KN Turkologów UJ, KN Germanistyki UJ oraz SKN Filologii Germańskiej z Językiem Angielskim UJ.

Wszystkie wykłady i spotkania będzie można obejrzeć na fanpage’u i kanale youtube Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia by być na bieżąco!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3898317050255757

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/swt.uj