lipiec 2020

Data: 17.07.2020
Czas rozpoczęcia: 10.00
Wprowadzenie do nauczania maszynowego i sztucznej inteligencji

Wykład otwarty przybliżający możliwości zastosowania sztucznej inteligencji (AI)

Opis merytoryczny wydarzenia: Wraz ze wzrostem ilości gromadzonych i przetwarzanych danych pojawiła się potrzeba ich szybkiej analizy. Jako że istniejące "ręczne" metody analizy były niewystarczające, coraz popularniejsze stawały się algorytmy nauczania maszynowego (machine learning) oraz sztucznej inteligencji (artificial intelligence). Dzięki ich zastosowaniu, komputery są dziś w stanie z coraz większą dokładnością rozwiązywać skomplikowane problemy decyzyjne. W czasie referatu zostaną przedstawione podstawy nauczania maszynowego oraz sztucznej inteligencji, a także ich zastosowania w tworzeniu nowych leków i analizie zdjęć medycznych.

Prelegenci: Marek Śmieja, Przemysław Spurek, Łukasz Maziarka, Bartosz Zieliński

Dostęp do wydarzenia: W trosce o bezpieczeństwo wydarzenie będzie realizowane w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy MS Teams poprzez link https://tinyurl.com/SeminariumDigiWorld lub poprzez dołączenie do zespołu MS Teams za pomocą kodu: tcmk6fo (w aplikacji: Zespoły > Dołącz do zespołu lub utwórz nowy > Dołącz do zespołu, wpisując kod).