marzec 2018

Czas rozpoczęcia: 15:00
Miejsce: Collegium Paderevianum UJ, al. Mickiewicza 9B, p. 505
Organizator: Koło Naukowe Anglistów

Koło Naukowe Anglistów zaprasza na wykład gościnny, który wygłosi Patrick Quigley

Koło Naukowe Anglistów zaprasza na wykład gościnny pt. "Countess Markievicz – first woman elected to Westminister in 1918 & her connections with Poland", który wygłosi Patrick Quigley, w piątek 9 marca 2018, o godz. 15.00, sala 505 (Paderevianum B, al. Mickiewicza 9B).

Wykład jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie The Celtic Revival, którą można oglądać do 26 marca 2018 r. w hallu I piętra, Paderevianum A, al. Mickiewicza 9 i obchodom Dnia św. Patryka 16 marca br. organizowanym przez KNA.

Po wykładzie sekcja Creative Writing KNA zaprasza na spotkanie z pisarzem w sali 40, ul. Ingardena 3, o godz. 17.15.

O naszym gościu: Patrick Quigley, powieściopisarz irlandzki, autor  Borderland (1998) Lovers for all Time, autor biografii arystokraty, malarza i dramaturga, Kazimierza Dunin-Markiewicza The Polish Irishman: The Life and Times of Count Casimir Markievicz (Liffey Press, 2012) nagrodzonej medalem Pro Memoria, oraz Constance Markievicz i jej siostry Eve Gore-Booth, irlandzkich działaczek niepodległościowych, ważnych postaci Irlandzkiego Odrodzenia: Sisters against the Empire. Countess Constance Markievicz and Eva Gore-Booth, 1916-17 (2016). Aktywny członek i były prezes Irish Polish Society w Dublinie, miłośnik i znawca twórczości John Cowper Powysa, z którego czerpie inspirację.