Światowej sławy architekt gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

W środę 8 lipca 2015 Uniwersytet Jagielloński odwiedził Shinichi Ogawa, japoński architekt projektujący w stylu minimalistycznym. Gościa przyjął w Sali Senackiej Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

W spotkaniu wzięli udział: Włodzimierz Kwieciński, prezes Związku Karate Tradycyjnego, Krzysztof Droszcz, prezes zarządu Rebel Module Global Sp. z o.o., Paweł Janusz, prezes Akademii Karate Tradycyjnego, prof. Barbara Michalak-Pikulska, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ, dr Andrzej Pikulski, kierownik administracji Kampusu UJ, oraz Konrad Wełpa, kierownik Biura Sportu UJ.

Spotkanie było poświęcone mającemu powstać na III Kampusie UJ Centrum Sportu i Rekreacji oraz możliwości utworzenia w jego ramach specjalnego pawilonu budō (jap. „droga walki"). Budō jest pojęciem o szerokim znaczeniu i odwołuje się nie tylko do sztuk walki w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, ale także do prądu filozoficznego opierającego się na samodoskonaleniu i samodyscyplinie. Z inicjatywą tą wystąpili przedstawiciele Związku Karate Tradycyjnego i Akademii Karate Tradycyjnego.

Shinichi Ogawa, który posiada również stopień 5 dan w kendo, przedstawił uczestnikom spotkania swój dorobek za pomocą makiety oraz albumów. Potencjalny pawilon budō miałby zostać zaprojektowany właśnie przez niego we współpracy z Rebel Module Global Sp. z o.o.

Zapraszamy do galerii zdjęć w portalu UJ

Data opublikowania: 12.07.2015
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski