Wręczenie dyplomów absolwentom studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

25 września 2012 r. w auli Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów pracownikom i funkcjonariuszom Karpackiego Oddziału Straży Granicznej - absolwentom studiów podyplomowych pt. "Tożsamość społeczno-kulturowa narodów Bliskiego i Środkowego Wschodu".

Studia podyplomowe o tak unikalnej tematyce prowadzi Instytut Orientalistyki Wydziału Filologicznego UJ. Studia są odpowiedzią na aktualne oraz prognozowane potrzeby funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ich inauguracja na UJ odbyła się 5 listopada 2011 r.

Przed uroczystością rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prorektor UJ ds. rozwoju prof. Maria Flis spotkali się z przedstawicielami Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej: zastępcą dyrektora zarządu ds. cudzoziemców płk. SG Robertem Baganem, naczelnikiem wydziału ds. cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej - mjr. SG Renatą Obrzut, zastępcą komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Piotrem Boną. Uroczystość otworzyło wystąpienie dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ, prof. Barbary Michalak-Pikulskiej, która później także wręczyła dyplomy absolwentom studiów.

Celem studiów było podniesienie kwalifikacji w zakresie szeroko pojętych "kompetencji międzykulturowych" funkcjonariuszy i pracowników SG, wykonujących obowiązki służbowe w kontakcie z obywatelami państw trzecich.

Fotoreportaż z uroczystości wręczenia dyplomów

Data opublikowania: 26.09.2012
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski