Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci orientalistyki UJ uczestniczyli w szkoleniu NATO

W dniach 11-22.06.2012 r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
w Kielcach przeprowadzony został międzynarodowy kurs "NATO CIMIC FIELD WORKER/STAFF WORKER COURSE", certyfikowany przez Centrum Doskonalenia CIMIC (CCOE) w Enschede (Holandia),w którym uczestniczyło 25 żołnierzy oraz zaproszonych przedstawicieli armii innych państw.

NCFWC/NCSWC to kurs dla personelu CIMIC przeznaczonego do wykonywania zadań na poziomie taktycznym. Celem kursu jest nauczenie podstawowych definicji, celów, funkcji i organizacji CIMIC na poziomie taktycznym jak i zapoznanie z podstawową wiedzą nt. funkcjonowania CIMIC na poziomie operacyjnym. Po zakończeniu kursu słuchacz powinien być gotowy do wykonywania zadań w składzie zarówno elementów taktycznych jak i sztabowych CIMIC oraz w składzie elementów łącznikowych.

Kurs prowadzony przez Centrum stanowi pierwszy i główny etap przygotowania do wykonywania zadań CIMIC w rejonie operacji. Kolejnym etapem jest szkolenie przygotowujące do udziału w operacji obejmujące wiadomości specyficzne dla konkretnego rodzaju oraz rejonu prowadzenia operacji.

Kurs realizowany był przez kadrę dydaktyczną CPdMZ, przedstawicieli CCOE, międzynarodowych instruktorów oraz zaproszonych gości i wykładowców.

19.06. do przeprowadzenia zajęć z mediacji, negocjacji i komunikacji społecznej, a także przećwiczenia pracy z tłumaczem zaproszono 6 studentów iranistyki z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: Mateusz Surowiec, Jakub Danecki, Artur Węgrzyniak, Katarzyna Jaros, Monika Wysocka, Sabina Szczypka

Studenci z Instytutu Orientalistyki UJ, wykorzystując swą wiedzę i kompetencje zdobyte w czasie studiów, odgrywali role przedstawicieli władz lokalnych oraz organizacji międzynarodowych.

Data opublikowania: 13.07.2012
Osoba publikująca: Bartosz Gołąbek