Programy stypendialne Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na lata 2012-2014

FULBRIGHT ADVANCED RESEARCH AWARDS 2013-2014

Program stypendialny finansowany wspólnie przez rządy Stanów Zjednoczonych i Polski.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29 czerwca 2012 (data stempla pocztowego).

Stypendium badawcze przeznaczone dla pracowników naukowych ze stopniem naukowym doktora, zatrudnionych w polskich uczelniach wyższych i placówkach badawczych, na realizację indywidualnego projektu badawczego we wskazanej przez stypendystę uczelni lub instytucji naukowej w USA. Stypendium może być przyznane na okres od 3 do 12 miesięcy.
Preferowani są kandydaci, którzy uzyskali tytuł doktora po 2002 roku oraz osoby które nie przebywały w USA na innych stypendiach w ciągu ostatnich 5 lat.
Stypendium może być przyznane w okresie od sierpnia 2013 do sierpnia 2014 roku. Stypendysta otrzymuje od $3000 do $3500 miesięcznie z przeznaczeniem na koszty utrzymania zależnie od miejsca pobytu, $1500 na koszty biletu lotniczego powrotnego do USA oraz $1500 na koszty zagospodarowania, podróży i pomoce naukowe.
Jeśli stypendyście towarzyszy najbliższa rodzina (współmałżonek, dzieci do 21 lat) przez minimum 80% czasu przyznanego stypendium, stypendysta otrzyma dodatkowo $1500 na koszt biletu powrotnego dla współmałżonka oraz miesięczny dodatek na koszty utrzymania w wysokości $250 - jedna osoba towarzysząca lub $350 - dwie lub więcej osób.
Stypendium nie może być przyznane na w pobyt w kilku uczelniach lub ośrodkach naukowych oraz na realizację projektów dotyczących medycznych badań klinicznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentami.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w grudniu 2012. Ostateczne terminy będą ustalone przez komisję kwalifikacyjną. Decyzje o przyznaniu stypendiów będą podjęte w styczniu 2013.

Data opublikowania: 16.04.2012
Osoba publikująca: Bartosz Gołąbek