Uniwersytet Jagielloński nawiąże współpracę z Motorola Solutions Systems Polska

11 lipca 2013 r. między Motorola Solutions Systems Polska oraz Uniwersytetem Jagiellońskim został podpisany list intencyjny o współpracy w zakresie wzajemnej wymiany doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej, która posłuży lepszemu przygotowaniu absolwentów UJ do podejmowania pracy na rynkach nowoczesnych technologii. Ze strony międzynarodowego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego list intencyjny podpisał Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Polska, a ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. Elżbieta Górska, dziekan Wydziału Filologicznego UJ.

W ramach współpracy, Instytut Filologii Angielskiej UJ będzie oferował swoim studentom atrakcyjną ścieżkę rozwoju: od roku akademickiego 2013/2014 na studiach magisterskich w jednej grupie zajęciowej będą prowadzone kursy "Technical writing". Program tych kursów, przygotowujących do tworzenia dokumentacji technicznej, zostanie opracowany wspólnie z firmą Motorola. Jeden z kursów będzie prowadzić wykwalifikowany autor tekstów technicznych z Motoroli. Studenci IFA otrzymają też dostęp do atrakcyjnej oferty pełnopłatnych, rocznych praktyk w Motoroli.

Tekst: dr hab. Ewa Willim, dyrektor Instytutu Filologii Angielskiej UJ.

Fotoreportaż na stronie w Portalu UJ.

Data opublikowania: 16.07.2013
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski