Relacja z wyjazdu naukowego „Wszystkie cywilizacje naddunajskiej Serbii”

W dniach 11-20 maja Koło Naukowe Slawistów i studenci IFS UJ wzięli udział w wyjeździe naukowym pt. „Wszystkie cywilizacje naddunajskiej Serbii”.

Podczas wyjazdu studenci mieli okazję uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie w Belgradzie, spotkać się z tamtejszymi studentami, odwiedzić liczne instytucje kultury, muzea i teatry, a także poznać lokalne zwyczaje i spróbować pysznego jedzenia.
Oprócz waloru naukowego, objazd był doskonałą okazją do integracji studentów IFS UJ. Nabytą wiedzę i umiejętności z pewnością wykorzystają w dalszej karierze studenckiej.

Opiekunem naukowym wyjazdu był dr Tomasz Kwoka z Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ.

Projekt został do dofinansowany przez następujące instytucje: Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza, Uniwersytet Jagielloński, Rada Kół Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacja Studentów i Absolwentów „Bratniak”.

Fotorelację z wyjazdu można obejrzeć na facebookowym profilu Koła Naukowego Slawistów UJ.