Jubileusz 130-lecia Instytutu Filologii Romańskiej

W dniu 14 października 2022 rozpoczęliśmy obchody Jubileuszu 130-lecia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość miała miejsce w Sali Seminaryjnej w Auditorium Maximum mieszczącym się na ulicy Krupniczej 33.

Przybyłych powitał Dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej UJ, prof. dr hab. Wacław Rapak. Zgromadzeni Goście mieli okazję wysłuchać zaprezentowanej przez prof. dr hab. Wacława Rapaka historii Instytutu Filologii Romańskiej.

Następnie Zakłady działające w Instytucie Filologii Romańskiej przedstawiły swoją historię oraz obecną działalność w formie krótkich prezentacji.  Zaproszeni zapoznali się z działalnością Zakładu Filologii Francuskiej, Zakładu Filologii Włoskiej, Zakładu Filologii Hiszpańskiej, Zakładu Filologii Rumuńskiej oraz Zakładu Filologii Portugalskiej.

Na koniec uroczystości dr Anna Rzepka zaprosiła wszystkich na wystawę „Luzytanie na Indyjskim Szlaku”, którą oglądać można na stronie internetowej Biblioteki Jagiellońskiej