$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Odszedł prof. dr hab. Wiesław Witkowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2022 roku zmarł Prof. dr hab. Wiesław Witkowski, wybitny filolog, slawista, językoznawca, Dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej w latach 1984–1993, Kierownik Zakładu Języka Rosyjskiego w latach 1973–1993 oraz Kierownik Katedry Ukrainistyki od jej powstania w 1994 roku do 1997.

Autor licznych prac rusycystycznych i białorutenistycznych, a także odkrywczych i nowatorskich prac ukrainistycznych, dotyczących głównie języka XVII wieku. Odszedł Autorytet oraz Uczony o ogromnej erudycji nie tylko w zakresie filologii wschodniosłowiańskiej, a także pokrewnych dyscyplin: historii oraz historii kultury.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 4 marca 2022 roku o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia składają Dziekan i Społeczność Wydziału Filologicznego.