marzec 2021

20210310

Spotkanie z ambasadorem Japonii w Polsce panem Akio Miyajimą

Data: 10.03.2021

Dnia 10 marca 2021 r. o godz. 10:00 odbyło się spotkanie online obecnego ambasadora Japonii w Polsce pana Akio Miyajimy ze studentami japonistyki Zakładu Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie odbyło się za pośrednictwem platformy MsTeams. Uczestniczyli w nim: dziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz, dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. Kinga Paraskiewicz, kierownik Zakładu Japonistyki prof. Tomasz Majtczak, a także pracownicy i studenci japonistyki. Ambasadę reprezentowali: pan ambasador Miyajima, dyrektor Wydziału Informacji i Kultury pani Michiko Makino oraz attaché kulturalny pan Kotaro Hashimoto. Podczas spotkania członkowie Koła Naukowego Japonistów Kappa przedstawili krótką prezentację dotyczącą osiągnięć i działalności japonistów. Następnie odbyła się godzinna dyskusja studentów z ambasadorem Miyajimą, podczas której poruszono kwestie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii, a także dyskutowano nad sposobami zawiązania trwalszych relacji pomiędzy naszymi krajami.

Pan ambasador podzielił się również swoją wiedzą i doświadczeniem oferując studentom przydatne wskazówki dotyczące ich przyszłej kariery zawodowej.