Ambasador ZEA na inauguracji w Instytucie Orientalistyki UJ

2 października 2018 r. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Orientalistyki UJ, z udziałem ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich Yousifa Eisy Al-Sabriego.

Ceremonię poprzedziło spotkanie ambasadora z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem, w którym uczestniczyli również dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Elżbieta Górska i dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ (IO UJ) prof. Barbara Michalak-Pikulska.  Rozmowa dotyczyła m.in. współpracy pomiędzy IO UJ a ambasadą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwłaszcza w kontekście przypadającej na następny rok rocznicy 100-lecia studiów orientalistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego w Instytucie Orientalistyki UJ, studentów przywitali rektor UJ, dziekan Wydziału Filologicznego oraz dyrektor Instytutu Orientalistyki. W swoim wystąpieniu prof. Wojciech Nowak podkreślił wysoki poziom nauczania w tej jednostce, który znajduje odzwierciedlenie w pracy jego absolwentów w licznych placówkach dyplomatycznych. Zwrócił także uwagę na doniosłą i odpowiedzialną rolę mediatorów między odmiennymi kulturami, którą obecni studenci orientalistyki pełnić będą w zglobalizowanym świecie.

Po wystąpieniach powitalnych, ambasador Yousif Eisa Al-Sabri wygłosił wykład  pt. "Polsko-emirackie stosunki kulturowe". Dalsza część uroczystości poświęcona była prezentacji funkcjonujących w IO UJ kół naukowym, których działalność przybliżył zebranym zastępca dyrektora ds. studenckich dr hab. Tomasz Majtczak.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie portalu UJ.

Wampiriada NZS UJ – akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa.

Wykład inaugurujący profesora Mendisa

Wizyta Dietmara Nietana