Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20221130

Spotkanie informacyjne ws. naboru na studia do Kolegium Europejskiego

Data: 30.11.2022
Czas rozpoczęcia: 15:00
Miejsce: Instytut Historii UJ, sala 307
Spotkanie informacyjne ws. naboru na studia do Kolegium Europejskiego

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie i College of Europe in Natolin zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie naboru na studia do Kolegium Europejskiego oraz stypendiów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dla najlepszych kandydatów z Polski.

Kolegium Europejskie (College of Europe) to jedna z najstarszych uczelni w Europie oferujących podyplomowe studia w zakresie spraw europejskich na poziomie advanced Master of Arts. Została utworzona w Brugii (Belgia) w 1949 r. z inicjatywy Kongresu Haskiego. W 1992 r. utworzono drugi kampus Kolegium Europejskiego w warszawskim Natolinie.

Od prawie 30 lat w kampusie w Natolinie oferowany jest roczny program Europeistycznych Studiów Interdyscyplinarnych prowadzony w językach angielskim i francuskim przez około 100 najwybitniejszych profesorów oraz ekspertów pochodzących z ponad 25 krajów. Celem studiów jest przekazanie wszechstronnej wiedzy o Europie i przygotowanie studentów do międzynarodowej kariery. Co więcej, kampus w Warszawie jest ośrodkiem badań nad historią i cywilizacją europejską oraz nad Europejską Polityką Sąsiedztwa i relacjami Unii Europejskiej z krajami sąsiadującymi. 

Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, instytucji Unii Europejskiej lub sektora prywatnego. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, które pokrywa pełne koszty studiowania.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji na studia w Kolegium Europejskim, które odbędzie się 30 listopada o godz. 15:00 w Instytucie Historii UJ (sala 307). Podczas spotkania, przedstawiciel Kolegium Europejskiego zaprezentuje ofertę studiów i stypendiów, jak również podzieli się własnym doświadczeniem jako absolwent.