Wizyta Dietmara Nietana

W dniu 29 lutego odbyło się w Instytut Filologii Germańskiej - Uniwersytet Jagielloński spotkanie z p. Dietmarem Nietanem, posłem do Bundestagu (SPD), koordynatorem polsko-niemieckiej współpracy międzyspołecznej i transgranicznej. Spotkanie zaszczycili także swoją obecnością p. Holger Manicke, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz p. prof. Władysław Witalisz, Dziekan Wydziału Filologicznego UJ. W swoim wprowadzeniu do dyskusji nasz gość zwrócił uwagę na stojące przed dzisiejszą Europą problemy, w których rozwiązaniu Polska i Niemcy mogą i powinny odgrywać kluczową rolę. Podkreślił także fakt znakomicie zapowiadającej się współpracy z rządem premiera Donalda Tuska. P. Nietan bardzo szczegółowo oraz z dużą dozą optymizmu odpowiadał na zadawane z sali pytania studentów i pracowników.

Po zdjęcia z wydarzenia zapraszamy na naszego Facebooka

Polecamy również
Profesor wizytujący na Wydziale Filologicznym został doradcą Prezydenta Joe Bidena

Wampiriada NZS UJ – akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa.

Wykład inaugurujący profesora Mendisa

Targi Humanistyki Cyfrowej UJ