20190305

Wizyta delegacji Wydziału Filologicznego UJ na uniwersytetach w Chinach

Data: 05.03.2019 - 14.03.2019
Wizyta delegacji Wydziału Filologicznego UJ na uniwersytetach w Chinach

W dniach 5-14 marca na czterech uniwersytetach w Chinach przebywała delegacja Wydziału Filologicznego UJ: Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Elżbieta Górska, Prodziekan dr hab. Władysław Witalisz, Dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. dr hab. Barbara Michalak-Pikulska oraz dr hab. Joanna Grzybek z Zakładu Japonistyki i Sinologii.

Delegacja ​odwiedziła wydziały języków obcych Northwest University of Political Science and Law w Xi'anie, Southwest University of Political Science and Law w Chongqingu oraz Zhongnan University of Economics and Law w Wuhanie.  Odbyła również wizytę na Beijing Union University w Pekinie.

Podczas wizyt rozmawiano na temat współpracy dydaktycznej i badawczej w zakresie języka prawnego i biznesowego. Omówiono również kwestię wymiany kadry, doktorantów i studentów.

Źródło: Instytut Orientalistyki UJ