Wykłady gościnne prof. Ákosza Bertalana Apatóczkyego

Instytut Językoznawstwa oraz Instytut Orientalistyki serdecznie zapraszają wykłady, które wygłosi dr hab. Ákos Bertalan Apatóczky, sinolog i mongolista z Uniwersytetu Kościoła Reformowanego im. Gáspára Károliego (Węgry)
więcej o Wykłady gościnne prof. Ákosza Bertalana Apatóczkyego
Pensées orientale et occidentale : influences et complémentarité (II)

Obszarem wymiany myśli i zainteresowania będą wzajemne oddziaływania z jednej strony myśli romańskiej lub słowiańskiej, a z drugiej – myśli krajów arabskich lub krajów Lewantu
więcej o Pensées orientale et occidentale : influences et complémentarité (II)

Instytut Filologii Angielskiej zaprasza na prezentację Pauliny Łyskawej (University of Maryland, USA)
więcej o Badania lingwistyczne nad santiago tz’utujil - zagrożonym i niedostatecznie opisanym językiem majańskim

Linguistic fieldwork: an intensive introduction

Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza na szkolenie z metod stosowanych w badaniach terenowych w językoznawstwie, które poprowadzą wykładowcy ze School of Oriental and Asian Studies w Londynie oraz Uniwersytetu Oksfordzkiego.
więcej o Linguistic fieldwork: an intensive introduction

Instytut Orientalistyki zaprasza 13 maja 2019 r. do Kolegium Śląskiego (al. Mickiewicza 3) na dwa wykłady gościnne
więcej o Gościnne wykłady Marka C. Elliotta (Harvard University) i Anny Zielińskej-Elliott (Boston University)