Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Filologicznym 2019

Zapraszamy 27 września 2019 na nasz Wydział Filologiczny. Spotykamy się w Collegium Paderevianum, przy Al. Mickiewicza 9 w budynkach A i B. Na większość imprez obowiązuje rejestracja, która rozpoczyna się 18 września (środa) o godzinie 9.00.
więcej o Małopolska Noc Naukowców na Wydziale Filologicznym 2019
Sympozjum "Tożsamość tłumacza - tożsamość przekładoznawstwa"

Konsorcjum do Badań nad Edukacją Tłumacza (CTER) oraz Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową (UJ) w dniu 30 września 2019 r. o godz. 16.00 z okazji Dnia Tłumacza zapraszają na sympozjum i dyskusję przy okrągłym stole na temat: “Tożsamość tłumacza – tożsamość przekładoznawstwa”.
więcej o Sympozjum "Tożsamość tłumacza - tożsamość przekładoznawstwa"
Katherine Mansfield: Inspirations and Influences

Wydział Filologiczny i Instytut Filologii Angielskiej organizują międzynarodową konferencję , której współorganizatorami są Katherine Mansfield Society oraz Katolicki Uniwersytet w Rużomberku.
więcej o Katherine Mansfield: Inspirations and Influences

Wydział Filologiczny zaprasza na międzynarodową konferencję doktorancką organizowaną w ramach programu PROM Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
więcej o International meeting of doctoral students from Universita La Sapienza di Roma, Universitat Autònoma de Barcelona, Jagiellonian University in Kraków
Słowianie a Imperium Osmańskie. Konflikty, koegzystencje, dziedzictwo

Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu mają zaszczyt zaprosić na VII Galicyjskie Spotkania Slawistyczne
więcej o Słowianie a Imperium Osmańskie. Konflikty, koegzystencje, dziedzictwo