Noc Języków w Krakowie

Termin: 28.04.2013
Organizator: Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koło Naukowe Esperantystów UJ

Noc Języków w Krakowie

Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koło Naukowe Esperantystów UJ zapraszają na IV Noc Języków w Krakowie.

Celem imprezy jest popularyzacja języków obcych w lekkiej formie. Program składa się z trzech części i odbywa się w trzech miejscach.

Godz. 16.00-19.30, JCJ, ul. Krupnicza 2 (koło Teatru Bagatela), II i III p.
PROGRAM JĘZYKOWY

40 języków lekcji i konwersacji.

Minikursy języków obcych

Zapraszamy na minikursy, prezentujące języki obce. Co pół godziny będą odbywać się równocześnie lekcje kilku języków. Uczestnicy imprezy, nieznający tych języków będą mogli błyskawicznie zapoznać się z nimi: usłyszeć ich brzmienie, poznać ich główne cechy, nauczyć się w lekki i przyjemny sposób paru podstawowych wyrażeń.

Oferujemy, do wyboru, języki: arabski, bengalski, chiński, chorwacki, esperanto, etruski, francuski, gruziński, hebrajski, hindi, holenderski i flamandzki, indonezyjski, islandzki, jidysz, kurdyjski, łaciński, majański klasyczny, nowogrecki, pali, paszto, perski, polski dla obcokrajowców oraz gry i zabawy językowe w nauczaniu języka polskiego jako obcego, portugalski, rosyjski, sanskryt, serbski, słoweński, starogrecki, szwedzki, tadżycki, tamilski, tybetański klasyczny, ukraiński, urdu, węgierski i włoski.

"Dyplom poligloty"

Przyznamy 10 "Dyplomów poligloty" Nocy Języków w Krakowie na podstawie krótkiego egzaminu (godz. 17.00).

Konwersacje indywidualne w językach obcych

Zapraszamy do sprawdzenia swojej umiejętności porozumiewania się w językach obcych w czasie 10-minutowych indywidualnych konwersacji z obcokrajowcami lub polskimi specjalistami i studentami.

Indywidualna rozrywka językowa

W pokoju zabaw językowych można będzie

- pouczyć się wybranych słówek w 26 językach,
- odgadywać popularne słowa w różnych językach,
- wykrywać języki obce w indywidualnej zabawie-teście: "Jaki to język?"
- poznać swoje imię w 27 językach.

Twoje imię w alfabetach niełacińskich

Można otrzymać na Nocy Języków pamiątkę - swoje imię zapisane w alfabetach: dewanagari, japońskim i in.

LOSOWANIE upominków związanych z nauką języków i kulturami

godz. 18.30, sala 202.

Nagroda główna: KURS JĘZYKA ESPERANTO na UJ

Fundator: Jagiellońskie Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego

Godz. 20.00-21.30 Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33, Aula Mała, parter

KONCERT Nocy Języków

Śpiew, głównie klasyczny i chóralny, w 8 językach.

Wystąpią:

Duet Kinga Kawecka i Mikołaj Pocica

Uczniowie i absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
im. M. Karłowicza w Krakowie, pod kier. Anny Plewniak

Otagiri Tomiko (Japonia) - flet shakuhachi

Chœur grégorien Notre-Dame des Eaux
Chór gregoriański Matki Bożej Źródlanej z Angers (Francja)

Informacje dodatkowe

Pani Otagiri Tomiko, gość Nocy Języków, esperantystka, która przyjedzie z Japonii, zagra na flecie shakuhachi tego dnia także wcześniej, dwa razy, w godz. 16.00-18.00. Prezentacje będą nieco dłuższe, 20-minutowe. Ul. Krupnicza 2. Serdecznie zapraszamy!

Chór gregoriański z Francji, Chœur grégorien Notre-Dame des Eaux, wystąpi z pełnym koncertem w kościele św. Barbary, 1 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.

Kawiarnia "Cudowne Lata", ul. Garncarska 5.

"Nocne szepty w obcych mowach" - KAWIARNIA JĘZYKOWA

Godz. 22.00-1.00
Zbiorowe dyskusje w nastrojowych salach kawiarni, przy stolikach, na różne tematy, we wszelkich językach obcych, prowadzone przez moderatorów. Konwersacją mogą służyć innym mieszkańcy Krakowa i goście. Swoje propozycje prowadzenia konwersacji w języku obcym proszę zgłaszać przed spotkaniem konwersacyjnym, ok. godz. 22.00, w kawiarni.

KINO Nocy Języków

Godz. 22.00-24.00
Publiczność będzie mogła obejrzeć dwa filmy dokumentalne red. Romana Dobrzyńskiego.
"Japońska Wiosna" to rzecz o japońskiej religii Oomoto. Film zdobył I miejsce w międzynarodowym Konkursie Sztuk Pięknych UEA (2011).
"Bona Espero" porusza problematykę społeczną Brazylii i ukazuje zastosowanie języka esperanto w działalności na rzecz tamtejszego społeczeństwa.
Filmy, których nie można zobaczyć gdzie indziej. Spotkanie z reżyserem.

HARMONOGRAM odbywających się równocześnie lekcji, konwersacji, egzaminu, losowania upominków i in. będzie dostępny w miejscu imprezy oraz na naszej stronie, w przeddzień Nocy Języków.

Wstęp na całą imprezę wolny.

Data opublikowania: 28.04.2013
Osoba publikująca: Bartosz Gołąbek