Konferencja i konsorcjum kierunku EJMPEAS

W dniach 11 i 12 maja 2023 roku na Wydziale Filologicznym UJ odbyła się konferencja studencka "Spanning Regions and Disciplines" oraz kooperacyjne konsorcjum EJMPEAS.

Zgromadzonyh studentów i studentki w Collegium Paderevianum przywitała organizatorka całego wydarzenia  dr Anna Paluchowska-Messing. Gości powitali również Dziekan Wydziału Filologicznego UJ dr hab. Władysław Witalisz, prof. UJ oraz Dyrektor Instytutu Filologii Angielskiej UJ - dr hab. Andrzej Pawelec, prof. UJ

Wykład plenarny wygłosiła prof. Gabriella Voo z Uniwersytetu w Pesc na Węgrzech.

Natomiast w piątek odbyło się konsorcjum EJMPEAS, które oficjalnie otworzył dr hab. Władysław Witalisz, prof. UJ. Następnie studenci zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i udali się na obrady do Collegium Paderevianum.

Zebranie kooperacyjne konsorcjum EJMPEAS odbywa się co roku i  uczelnie partnerskie zajmują się rotacyjnie organizacją tego wydarzenia. Na ten rok organizacja spotkania przypadła Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.

Zdjęcia z obu dni można obejrzeć na profilu Wydziału Filologicznego UJ na Facebooku.