Wieczór Kultury Ukraińskiej

27 kwietnia 2023 roku odbył się Wieczór Kultury Ukraińskiej zorganizowany przez Studencki Zespół Ambasadorów UJ.

Wydarzenie miało na celu wieloaspektowe przedstawienie kultury Ukrainy w nowej odsłonie, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych wydarzeń.

Zebrani goście mieli okazję wysłuchać prezentacji ukraińskich tradycji i kultury, obejrzeć wystawę tradycyjnych strojów oraz wziąć udział w warsztatach.

Spotkanie otworzyła krótka przemowa Wicekonsul Ukrainy - Iryna Yaremchuk. Zgromadzonych powitał również Dziekan Wydziału Filologicznego UJ - dr hab. Władysław Witalisz, prof. UJ.

Wieczór Kultury Ukraińskiej jest wydarzeniem wchodzącym w skład cyklu organizowanego przez Zespół Wieczorów Kultury UJ.