Cykl spotkań: Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią

Koło Naukowe Turkologów UJ oraz RODM w Krakowie zapraszają na cykl spotkań zorganizowanych w ramach inicjatywy Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią.

Pierwszy wykład na temat rodzajów trzęsień ziemi, przyczyn ich powstania oraz ich wpływu na życie człowieka wygłosi dr Maciej Kania (Instytut Nauk Geologicznych UJ) 12 kwietnia w Auli Małej Auditorium Maximum o g. 17:00. Spotkanie poprowadzą dr Jordanka Georgiewa-Okoń oraz dr Karolina Wanda Olszowska.

Przedsięwzięcie otrzymało patronat Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacka Popiela. Myślą przewodnią spotkań popularyzujących naukę stanie się interdyscyplinarne podejście do kwestii katastrof naturalnych i ich wieloaspektowych konsekwencji (społecznych, politycznych czy gospodarczych). Organizatorom zależy, aby inicjatywa ta objęła całą społeczność akademicką i nie tyko.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie wraz z Kołem Naukowym Turkologów UJ zorganizowały zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Należy zwrócić uwagę, że ta pomoc była potrzebna nie tylko w pierwszych dniach po kataklizmie, ale jest i będzie potrzebna w kolejnych miesiącach, aby zapobiec katastrofie humanitarnej. Organizatorzy chcą wykorzystać spotkania, aby zachęcić do dalszej pomocy. Podczas wykładów będzie możliwość przynoszenia darów (lista potrzebnych rzeczy dostępna w wydarzeniu utworzonym na Facebooku.