październik 2022

Data: 26.10.2022
Czas rozpoczęcia: 18:00
Dyskusja o prawach kobiet w Iranie

Zakład Iranistyki i Pracownia Interdyscyplinarnych Badań Eurazjatyckich Instytutu Orientalistyki UJ serdecznie zapraszają na zdalną dyskusję o prawach kobiet w Iranie w najbliższą środę, 26 października o 18.00.

Wyjdziemy oczywiście od najnowszych wydarzeń, ale spróbujemy spojrzeć na nie w szerszym kontekście społeczno-historycznym niż to na ogół ma miejsce w przekazie medialnym. Spotkanie jest kolejnym w cyklu "Świat irański '2022". Udział wezmą dr Paulina Niechciał (Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ), dr Piotr Bachtin (Islamwissenschaft, Seminar für Sprachen und Kulturen des Vorderen Orients, Uniwersytet w Heidelbergu), dr Mateusz Kłagisz (Zakład Iranistyki UJ), a dyskusję poprowadzi dr Karolina Rakowiecka-Asgari (Zakład Iranistyki UJ).

Osoby chcące uczestniczyć w dyskusji mogą to zrobić za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania.