czerwiec 2022

Data: 13.06.2022
Organizator: Zakład Japonistyki i Sinologii
Wykład Ambasadora Japonii Akio Miyajimy

13 czerwca br. gościem Zakładu Japonistyki i Sinologii Wydziału Filologicznego UJ był Ambasador Japonii w Polsce. Akio Miyajima wygłosił wykład pt. „Today’s world and Japan-Poland relations”.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec. W spotkaniu brali udział Dziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz oraz Kierownik Zakładu Japonistyki i Sinologii dr hab. Stanisław Meyer. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce oraz nowych wyzwań, przed jakimi stoi Uniwersytet w obliczu kryzysu migracyjnego wywołanego wojną w Ukrainie. Ambasador Miyajima odwiedził następnie Instytut Orientalistyki, gdzie wygłosił wykład pt. „Today’s world and Japan-Poland relations”. Wykład poprzedziło spotkanie z Dyrektor Instytutu prof. Kingą Paraskiewicz oraz pracownikami Zakładu Japonistyki i Sinologii.