kwiecień 2022

The Guild of European Research-Intensive Universities

Data: 25.04.2022 - 26.04.2022
The Guild of European Research-Intensive Universities

W dniach 25-26 kwietnia odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim spotkanie grupy roboczej dziekanów wydziałów społecznych i humanistycznych.

The Guild of European Research-Intensive Universities powstała w 2018 r., a UJ reprezentuje w niej Dziekan Wydziału Filologicznego Władysław Witalisz, który, we współpracy z panią Dziekan Jadwigą Kita-Huber i Dziekanem Pawłem Laidlerem, zorganizował pierwsze od 3 lat spotkanie grupy na żywo. Tematem spotkania była m.in. wolność akademicka i reakcja środowiska akademickiego na wydarzenia w Ukrainie. Wśród zaproszonych mówców byli prof. Valentyna Ushchyna, Dyrektor Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu w Łucku, prof. Beata Kowalska, Rzecznik Praw i Wartości Akademicich UJ i prof. Liviu Matei, były Rektor Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie.