Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200206

Spotkanie z Einarem Selvikiem

Data: 06.02.2020
Spotkanie z Einarem Selvikiem

Instytut Filologii Angielskiej UJ oraz Instytut Filologii Germańskiej UJ zapraszają na spotkanie z norweskim muzykiem Einarem Selvikiem – poetą, liderem zespołu muzycznego Wardruna oraz współtwórcą muzyki do serialu „Wikingowie”.

Einar Selvik występował w Polsce wielokrotnie m.in. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku czy Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, a jego koncerty cieszą się olbrzymią popularnością i z reguły są wyprzedawane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Einar Selvik komponował muzykę do obchodów 200lecia konstytucji norweskiej i uznawany jest za jednego z czołowych ambasadorów muzyki norweskiej na świecie. Selvik specjalizuje się też w antropologii kultury i wygłaszał gościnne wykłady na temat muzyki ludowej Skandynawii na uniwersytetach w Norwegii i za granicą (m.in. na University of Oxford).

Einar Selvik spotka się ze studentami IFA oraz IFG w Małej Auli Audytorium Maximum (ul. Krupnicza 33, Kraków) w czwartek, 6 lutego o godzinie 13.00. W trakcie spotkania Einar Selvik opowie o tradycyjnej muzyce nordyckiej, muzycznej interpretacji runów oraz instrumentach ludowych obszaru Skandynawii.
Wstęp na spotkanie wolny.

Spotkanie poprowadzi dr Michał Choiński (IFA UJ).