maj 2019

20190529

Wykład otwarty "Po drugiej stronie tekstu. Refleksje o warsztacie tłumacza"

Data: 29.05.2019
Wykład otwarty "Po drugiej stronie tekstu. Refleksje o warsztacie tłumacza"

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty Margot Carlier, tłumaczki literatury polskiej na język francuski.

Wykład pt. "Po drugiej stronie tekstu. Refleksje o warsztacie tłumacza" odbędzie się we środę 29 maja 2019 o godz. 15.00. Miejsce wykładu: Aula Mała, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33, Kraków.

Margot Carlier (1952) – tłumaczka literatury polskiej na francuski. Urodzona w Polsce. Od 1976 roku mieszka we Francji. Współpracowała z wieloma francuskimi wydawnictwami jako tłumacz i konsultant literacki (m.in. Actes Sud, Flammarion, Gallimard, Noir sur Blanc, Autrement). Przetłumaczyła między innymi powieści Wiesława Myśliwskiego, Olgi Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka, Wojciecha Tochmana, Krzysztofa Warlikowskiego, Mariusza Szczygła, Magdaleny Parys, Hanny Krall, Jerzego Ficowskiego, Agaty Tuszyńskiej, Marka Krajewskiego i Joanny Olech.