kwiecień 2019

République Sarmate

Data: 25.04.2019
Czas rozpoczęcia: 17.00
Miejsce: Wydział Polonistyki UJ, sala 42 (przy ul. Gołębiej 16)
République Sarmate

Zaproszenie na uroczystość w hołdzie śp. prof. Annie Drzewickiej. Wspomnienie o zmarłej w styczniu ubiegłego roku Pani Profesor połączone będzie z promocją napisanej przez Nią wspólnie z Jackiem Kowalskim książki "République Sarmate".

na uroczystość w hołdzie śp. prof. Annie Drzewickiej,

współorganizowaną przez Instytut Filologii Romańskiej we współpracy z Pracownią Literatury Renesansu na Wydziale Polonistyki UJ, Międzynarodowym Towarzystwem Naukowym "Fides et Ratio" oraz Fundacją Pro Publico Bono.

Wspomnienie o zmarłej w styczniu ubiegłego roku Pani Profesor połączone będzie z promocją napisanej przez Nią wspólnie z Jackiem Kowalskim książki "République Sarmate", zawierającej francuskie przekłady poezji staropolskiej Jej autorstwa, a także koncertem Jacka Kowalskiego i wspólnym śpiewaniem przełożonych przez Panią Profesor pieśni.

Uroczystość odbędzie się na Wydziale Polonistyki, przy ul. Gołębiej 16, w sali 42, w czwartek 25 kwietnia 2019 o godz. 17.00.